niedziela, 17 listopada 2013

Karnawał blogowy #49 - Polska, mieszkam w Polsce

W ramach 49 edycji Karnawału Blogowego RPG kazikowe "Polska, mieszkam w Polsce". Odnośnie grania w Polskich realiach, to nie powiem, bardzo mi to odpowiada. Do dzisiaj z łezką w oku wspominam prawie chyba trzyletnią kampanię Wampira: Maskarady, którą Marcin osadził - uwaga, niespodzianka - w naszym rodzimy Poznaniu. Choć od czasu tej kampanii minęło już chyba z 10 lat, to do dzisiaj nachodzą mnie wspomnienia, gdy jadę przez niektóre dzielnice (np. w Koziegłowach siedzą Gangrele, a poznański Blue Note należy przecież do kolegi gracza z klanu Ventrue) ;). Kiedyś też planowałem kampanię zombie apokalipsy dziejącą się w wiadomym mieście, ale pomysł nie wyszedł z fazy wczesnego planowania.

Największa zaleta prowadzenia sesji w Polsce jest chyba jednocześnie największą jej wadą - znamy to podwórko i te realia aż za dobrze. Jest to zaleta - bo znamy "świat", mamy mapy, a czasami nawet znamy osobiście miejsca, w których będziemy grać. Oznacza to mniej pracy dla MG i troszkę mniej dla gracza - w zakresie "uczenia" się świata. Ale jest to jednocześnie wada - w końcu jak gramy w grę wyobraźni, to ciekawiej może być wyobrazić sobie miejsce, w którym nigdy nas nie było i - prawdopodobnie - nigdy nie będzie. Reasumując: ja w Polsce lubię grać, ale ograniczanie się tylko do tego jednego miejsca może być nieco zbyt monotonne. 

Z settingów polskich warto tu też wymienić niedawno wydany Idee fixe (który pewnie, prędzej czy później, sobie sprawie), Savage Worldową "Sensację i przygodę", czy stare dobre Dzikie Pola

A na zakończenie pora na małego odgrzewanego kotleta w postaci opracowanego przez niżej podpisanego jakiś rok temu settingu do Savage Worldowego Interface Zero - pod hasłem Poznań A.D. 2088:

  1. Poznań A.D. 2088 
  2. Historia Poznania A.D. 2088
  3. Geografia Poznania A.D. 2088
  4. (Zdez)organizowana przestępczość Poznania A.D. 2088
  5. Ważniejsze Korporacje Poznania A.D. 2088
  6. Mapa Poznania A.D. 2088

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz