środa, 27 stycznia 2010

Altdorfer Tagesblat

Altdorfer Tagesblat
Czyli Niezależny Nieregularnik Stolicy Imperium
Numer 7


Śmierć następcy elektora Ostlandu!


Wiadomość ta wstrząsnęła stolicą i lotem błyskawicy rozeszła się po całym Imperium. Koronowany Książę Hergard von Tassenick – jedyny syn i następca elektora Ostlandu Wielkiego Księcia Halsa von Tassenicka zginął podczas zorganizowanej przez siebie w ubiegłym roku wyprawy w Góry Szare. W chwili obecnej brak jednak informacji o szczegółowych okolicznościach śmierci księcia.


Zamieszki w Middenlandzie


W kilku miastach Middenlandu doszło do zamieszek wywołanych przez czcicieli Sigmara twierdzących, że są uciskani przez Rycerzy Pantery. Członkowie tego zakonu, uważanego za najbardziej oddanych wyznawców Ulryka, mieli dopuścić się ucisku, dyskryminacji, molestowania seksualnego i innych czynów. W dodatku wyłącznie w stosunku do wyznawców Sigmara. Bo jak rycerze sobie uciskają i molestują kogo popadnie to wszystko jest w porządku – skomentował dla naszej gazety znawca tematu.

Wizyta cesarskiego plenipotenta w Kemperbadzie

Miłościwie nam panujący Karl Franz dołączył do dużego i skądinąd elitarnego grona cesarzy, który próbują ograniczyć przywileje Kemperbadu, kupieckiego miasta u ujścia rzeki Stir do Reiku. Czy cesarzowi uda się to, co nie wyszło Magnusowi Pobożnemu, Borysowi Przebiegłemu i paru innym zacnym władcom. My oczywiście w pełni popieramy próbę Karla Franza, jednak altdorfscy bukmacherzy wydają się nie popierać naszego optymizmu oferując 15:1 na korzyść Kemperbardzkich pasibrzuchów i ich przywilejów sprzed 700 lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz