sobota, 24 października 2009

Pierwsza sesja za nami :)

Altdorfer Tagesblat

Czyli Niezależny Nieregularnik Stolicy Imperium

Numer 3

 

Untergard ewakuowany!!

Licząca niecałe 100 dusz populacja leżącego na obrzeżasz Darkwaldu, na południe od Middelheim miasteczka Untergard, musiała wczoraj w pośpiechu opuścić miasto, w związku z otrzymaną informacją o nadciągającej od zachodu bandzie zwierzoludzi, która zdaniem imperialnych zwiadowców liczy ponad 200 głów. Posławszy przodem umyślnego z prośbą posiłki mieszczanie w ciągu półtorej godziny spakowali swój dobytek i pod ochroną niedobitków straży miejskiej ruszyli w drogę na wschód.

Już krótko przed zarządzeniem ewakuacji w mieście pojawiła się forpoczta pomiotu chaosu – 4 zwierzoludzi przelazło przez dziurę w murze i zaatakowało mieszczan. Straż Miejska została zaskoczona, jednak dzięki energicznym działaniom grupy przebywających w mieście obywateli Imperium i Bretonki nie zdołali dokonać większych zniszczeń.

W czasie gdy mieszkańcy niosąc pośpiesznie zebrany dobytek uchodzili na wschód, opisana powyżej grupa śmiałków postanowiła opóźnić pochód bestii.

Jaki szczwany plan opracują na naradzie w opustoszałej karczmie? Czy uda im się osiągnąć swój cel? Czy ujdą z życiem?

Odpowiedź na te i inne pytań już w następnym numerze nieregularnika, o ile niebo nie zwali nam się na głowy.

 

Co nowego w Imperium?

- „[Zwierzoludzie] Siedzom po lasach, wicie. Zawsze tam som. Zawsze, gdy idzieta do lasu, możeta być nie dalij niż kilka wiorst od oboza zwierzoludziów. Zwykle polujom jeno na leśników i węglarzy, ale czasem ichnia banda wychodzi z lasu na wioskem lub miasto, palonc, mordując i kradnąc.”

- stary Hob, wieśniak

 

Ogłoszenia drobne

„Poszukuję cynowego kufla z grawerunkiem przedstawiającym herb klanu Kamienna Góra, najprawdopodobniej zagubionego podczas spotkania towarzyskiego w karczmie „Dolina” w Altdorfie w dniu wczorajszym. Dla znalazcy nagroda – do odbioru w zajeździe „Ołomuński Kozak w Altfdorie, pytać o Snorriego Wkrótce-Zabójce-Troli Steinberg”

1 komentarz:

  1. kilku osobowa, a w zasadzie osobnikowa grupa śmiaków idzie na 200 zwierzoluda... no normalnie są baaardzo odważni, albo baaaardzo...

    OdpowiedzUsuń