sobota, 1 października 2011

Dziennik kapitański - update z ostatnich 3 sesji

Dziennik kapitański szkunera "Płytki Grób"


Data gwiazdowa 23.11.13
Zakończono trzytygodniowy pobyt w porcie Kiery, połączony z odpoczynkiem i rekrutacją załogi na nowy okręt. "Maria Teresa" i "Płytki Grób" oddane w komis do niejakiego Tzetzasa - właściciela firmy "Handel Import Eksport Pośrednictwo i Inne Usługi". Kapitan Morth Ecka przenosi flagę na fregatę "Ozis".
Koniec dziennika pokładowego szkunera "Płytki Grób" pod kapitanem Morth Ecką.

-------------------------------------------------------- 
Dziennik kapitański fregaty "OZIS"
- Bosmanie, co to znaczy Ozis?
- Odpierdol się i zdychaj. I szoruj ten pokład!! 

Data Gwiazdowa 24.11.13
Stawiamy żagle i z ładunkiem żelaza w ładowniach ruszamy na zachód. Tam musi być cywilizacja (i nabywcy na to żelazo).

Data Gwiazdowa 30.10.13
Bocianie gniazdo zameldowało wielki pożar na horyzoncie. Okazało się, że płoną plamy czegoś (oliwy??) na powierzchni o przekątnej około kilkunastu kilometrów. Niedaleko krawędzi ognia podjęliśmy szalupę z na pół żywym, poparzonym Krakenem imieniem Halimas. Po ocuceniu zaklinał nas, byśmy udali się do środka płonącej strefy i odzyskali stamtąd krakeńską kulę, która ma 400 stóp średnicy. Podobno admirał Caspian - dowódca ostatniego wielkiego okrętu Krakenów bardzo jej szuka. 
Kulę udało się odzyskać i odholować w bezpieczne miejsce, kosztem zaledwie 3 drobnych pożarów na pokładzie. Nagle zza horyzontu wyłania się krakeńska flota. Zapraszają nas na pokład okrętu flagowego.

Data Gwiazdowa 31.10.13
Po kolacji z admirałem Caspianem, że kula to jakaś krakeńska cudowna broń na wiedźmy, wymaga jakiegoś poświęcenia żeby ją użyć, ale zawiera w sobie potężną moc. Caspian nie zna szczegółów, ale zgodził się ją dla nas przechować do czasu, aż pójdziemy walczyć z Wiedźmami Morskimi. Do załogi dołącza Halimas jako łącznik z krakeńską flotą, dostaliśmy też magiczny gwizdek do wezwania krakenów.
Kurs na zachód i płyniemy do Nowego Madrytu.

Data Gwiazdowa 09.11.13
Dokujemy w Nowym Madrycie. Sprzedano ładunek żelaza z Kiery, kupiliśmy też po okazyjnej cenie listy kaperskie wystawione przez Gildię Hiszpańską. Wygląda na to, że szykuje się otwarta wojna pomiędzy Gildią a Kompanią Wschodnioindyjską.
Dowiedzieliśmy się, że książę Alain - jedyny syn króla Amemnusa, jest w posiadaniu magicznego miecza, którego szukamy. Szukają go też agenci (być może nawet asasyni) imperium kierańskiego. Podobno Księciunia po raz ostatni widziano w mieście Tulago, na południe od Baltimusa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz