poniedziałek, 20 czerwca 2011

Nowy dziennik

Dziennik kapitański szkunera "Płytki Grób"

Data gwiazdowa 01.10.13
Znamy imiona trzech wiedźm! To Mala, Maka i Mana. Miały też czwartą siostrę imieniem Mara, która jednak została przez nie zamordowana przed procesem.
Odebraliśmy magiczny miecz „Veritas” za zabicie Bruna Baltimusa. Na gwałt zmienialiśmy nazwę statku na „Drewno” by uniknąć zatrzymania przez straż. Pomysł z wystąpieniem u Baltimusa pod przybranymi imionami – genialny. Przechwalanie się tam naszym statkiem i podanie jego prawdziwej nazwy – trochę sobie strzeliliśmy w stopę.
Całe miasto huczy od plotek – podobno ktoś włamał do się willi Baltimusa, ukradł mu rodowy pierścień, skrzynię złota i kosztowości, zabił 5 sługów i zgwałcił siostrę Charciego.

Data gwiazdowa 02.10.13
Zostaliśmy napadnięci pod burdelem przez 10 oprychów. Wynik – 7:0 dla nas. Jednego po przesłuchaniu wypuściliśmy i daliśmy mu ogon, który jednak udało mu się zgubić.

 (fotka początku starcia - widoczne postacie graczy w środku, zgraja bandytów po lewej i prawej, dwa ciągnące karetę oraz regał z ksiązkami proxujący za karetę ;-) )

Octopus dał się aresztować, tymczasem my wyruszyliśmy na północ do Xaxy. W połowie drogi wysadziliśmy naszego scrulinianina Equaisa i Smitha z mieczem i pamiętnikiem Baltimusa – by u nas tego przypadkiem nikt nie znalazł.

Data gwiazdowa 03.10.13
W Xaxa kupujemy tandetny obraz na „prezent” dla Baltimusa i wracamy do Baltimusa.

Data gwiazdowa 04.10.13
Spotkanie z Brunem. Wciskamy ściemę, że to nie my, dajemy mu „Jelenia na rykowisku”, Octopus informuje Bruna, że według jego informatora to Mannie Morkan stoi za włamaniem i kradzieżą pierścienia.
W tawernie usłyszeliśmy plotkę o podnoszeniu się poziomu morza, wydaje się, nie spotyka się ona z wiarygodnym przyjęciem.

Data gwiazdowa 05.10.13
Wieść gminna (miejska?) niesie, że żołnierze Bruna Baltimusa aresztowali Monnie Morkana, jego 17 letnią córkę i wszystkich sługów. Z uwagi na marne zdrowie i zaawansowany wiek starego Morgana torturom w celu wyciągnięcia zeznań podobno poddano jego córkę.
Tymczasem na „Płytki grób” załadowaliśmy ładunek drewna i ruszyliśmy do Swindon, po drodze zabierając Smitha, Equaisa, miecz i pamiętnik.

Data gwiazdowa 06.10.13
W drodze do Swindon ściga nas nie oznakowany Sloop, udaje nam się jednak uciec.

Data gwiazdowa 07.10.13
Wpływamy do Swindon, sprzedajemy drewno i jeszcze tego samego dnia ruszamy do Deikingu.

Data gwiazdowa 10.10.13
Przybywamy do Deikingu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz