wtorek, 22 marca 2011

Dziennik kapitański Adrianne

Dziennik kapitański brygu skiffu Adrianne 

Data gwiazdowa 12.6.13
Nocna akcja odbicia szkutnika Norana Nasa zakończona pełnym powodzeniem. W ramach dywersji spaliliśmy (a przynajmniej podpaliliśmy) wielgachną galerę „Terror”, którą porwani specjaliści budowali dla Wielkiego Wieloryba – władcy Kiery. Nocny odwrót przez zalesiona cześć wyspy Teras doprowadził do zakończonego powodzeniem boju spotkaniowego z patrolem straży. Brzeg opuściliśmy kryci ogniem dział Adrianne.
Notka dla siebie – nigdy nie używać nazwy statku „Biały Wilk” – Gloria w ramach dezinformacji taką podała goniącym nam sługusom Wielkiego Wieloryba.

Data gwiazdowa 22.6.13
Dotarliśmy do Kiery. Chyba jeszcze nie słyszeli, co się stało na Teras. Nie zwlekając zainkasowaliśmy należność za odbicie Norana, zaokrętowaliśmy jego córkę ze spieniężonym dobytkiem, 3 ładunki żelaza, uzupełniliśmy zapasy, po czym jeszcze tego samego dnia w pośpiechu opuściliśmy port, kierując się na południe.

Data gwiazdowa 24.6.13
Żagiel na horyzoncie okazał się 3-masztową chińską dżonką, która ruszyła naszym śladem. Wykorzystując lepszą zdolność halsowania zgubiliśmy ich płynąc pod wiatr.

Data gwiazdowa 26.6.13
Ląd na horyzoncie! Dotarliśmy do najdalej na północ wysuniętej części zamieszkanej przez Uguki wyspy Torah Ka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz