środa, 10 marca 2010

Altdorfer Tagesblat

Altdorfer Tagesblat
Czyli Niezależny Nieregularnik Stolicy Imperium
Numer 8


Dekret Cesarza

Z rozkazu jego królewskiej mości prawowitego cesarza Karla Franza Władcy Wyżyn i Nizin, Prawdziwego Wyobrażenia Sigmara i Wyniesionego Władcy Imperium

Wszystkim poddanym cesarza wiadomym niech się stanie, że odtąd obrzydliwe praktyki wygnania lub innego pozbywania się nieszczęsnych istot zwanych dalej mutantami ustać winny. Podjąć należy środki konieczne, aby ci, którzy rodzą się z fizycznymi deformacjami, jak również ci, u których rozwijają się one później, zajęli należne miejsce w społeczeństwie.
Wg. Opinii Jego Cesarskiej mości tzw. „mutancie” nie istnieją, a określenie kogokolwiek takim mianem staje się zabronione. Pogwałcenie któregokolwiek z rozporządzeń tego edyktu karane będzie śmiercią.

Brzydkie słowo na literę „M”

I to, drodzy czytelnicy, był ostatni raz, kiedy w naszej gazecie padło brzydkie słowo na literę „M”.
Rzetelność dziennikarska nakazuje powiedzieć, że nowe prawo nie spotkało się z ciepłym przyjęciem w całym Imperium. Wielu otwarcie wypowiedziało się przeciwko niemu, twierdząc, że jego wydanie jest kardynalnym błędem, który tworzy ogromny wyłom w możliwościach obronnych Imperium. Oficjalnego stanowiska w tej sprawie w dalszym ciągu nie zajął kult Sigmara.

Nadchodzi Letni Festiwal i Middenheim

Na początku lata odbędzie się doroczny Wielki Festiwal w Middenheim. Wielu nie wierzyło, że mieszczanie zdołają na tyle uprzątnąć okolicę z zalegających trupów zwierzoludzi i wojowników Mrocznych Potęg, ale wszystko wskazuje na to, że jednak się uda i jedno z najhuczniej obchodzonych w Imperium dorocznych festiwali odbędzie się zgodnie z planem.
Przypomnijmy w tym miejscu, że Festiwal ten każdego roku odbywa się o innej porze. Złośliwa plotka głosi, że zrobiono tak specjalnie dla wprowadzenia w błąd potencjalnych gości festiwalowych, by o różnych porach przyjeżdżali do miasta i wydawali w ten sposób więcej pieniędzy.
Na festiwal uda się specjalny wysłannik Altdorfer Tagesblatt – Joachim Gunter – i dzięki temu na naszych łamach na Bieżąco, po przesłaniu sekarem, wydrukowany będzie cykle jego reportażu z tej imprezy.

Umarli powstali na południu?

Na mieście krążą plotki o rzekomej armii nieumarłych, która rzekomo ma oblegać zamek Castleberg na południe od Nuln. Rzekomo Rycerze Płonącego Serca oraz kult Morra wysłali tam swoich ludzi, celem zbadania sprawy, którą interesuje się również nowy Elektor Nuln (przypomnijmy, poprzedni Elektor Nuln zmarł, otruty przez nieznanych sprawców)

Rubryka towarzyska

Tyberiusz Kael (l. 34), znany altdorfski kupiec, mąż i ojciec czwórki dzieci, był wczoraj widziany na ławeczce przy Buttelstrasse, jak obcałowywał się bezwstydnie z Margerite (l. 21), pracownicą przybytku uciech prowadzonego przez żonę kata Maciejewskiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz