środa, 6 stycznia 2010

Altdorfer Tagesblat
Czyli Niezależny Nieregularnik Stolicy Imperium
Numer 6


Planowe zakończenie Schaffenfest w Bogenhafen

Po trzech dniach zakończył się doroczny festiwal w Bogenhafen. Przedstawiciel organizatora festynu – rady miasta Bogenhafen – w wywiadzie udzielonym naszemu reporterowi opowiedział o wielkim sukcesie festynu. „To bardzo dobrze, że pomimo kolejnej wielkiej kampanii zbrojnej przeciwko siłom chaosu udało nam się zgromadzić tak wielu ludzi na naszym festynie” – mówi radny Richter. „Oznacza to, że handel nadal ma się dobrze i, że pomimo kilku pomniejszych incydentów drogi są bezpieczne. I ludzie o tym wiedzą i chcą podróżować”. Reiner Goertrin – kapitan straży miejskiej Bogenhafen – potwierdził, że w czasie festynu nie doszło do większych naruszeń prawa i porządku. „Oczywiście musieliśmy zająć się typową w takich sytuacjach ilością pijaków, włóczęgów i pasożytów społecznych, ale abstrahując od tego przebieg festynu należy uznać za bardzo spokojny” – mówi kapitan. W trakcie festynu spożyto 267 beczek wina. Brak jednak informacji o tym, czy to właśnie one przyczyniły się do kłopotów zdrowotnych dwóch radnych miasta, którzy w ostatnich dniach ustąpili z zajmowanej funkcji z przyczyn zdrowotnych.

Zamieszanie na granicy Talabeclandu i Ostlandu

W ostatnich dniach oddział prywatnej kawalerii wielkiego diuka von Kreiglitza – elektora Talabeclandu, został napadnięty przez nieznanych sprawców na granicy z Ostlandem. Najprawdopodobniej zabitych zostało kilkunastu żołnierzy, dokładna liczba rannych nie jest znana. Do chwili oddania niniejszego numeru do druku nie uzyskaliśmy informacji o reakcji wielkiego diuka von Kreiglitza. Najprawdopodobniej takiej informacji nie posiadają również mieszkańcy nadgranicznych wiosek Ostlandu, ale wielu z nich nie specjalnie się tym przejmując zaczęła ucieczkę w stronę stolicy Ostlandu – miasta Herzig.

Zima znowu zaskoczyła drogowców

Nagłe nadejście zimy z zamieciami śnieżnymi i bardzo niskimi temperaturami zaskoczyło mieszkańców północnych prowincji Imperium. Thaumatometerolodzy z kolegium Niebios przewidują szybkie dotarcie złej pogody na południe kraju. Oczywiście służby drogowe i tak będą zaskoczone i krotko po opadach wszelkie podróże będą raczej niewykonalne. 

Ogłoszenia drobne

Najlepszy bal z okazji Hexentag w całej stolicy tylko w gospodzie „Przychylna Królowa” w dzielnicy kupieckiej. Wstęp – 10 ZK, wliczone jedzenie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz